Dilek Taşı’nda Mustafa’ya komplo! Aras ve Dündar hayatını kaybetti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1980’li yılların İstanbul’unda geçen ve dönemin buhranlı zamanlarını izleyiciye tüm gerçekçiliğiyle yansıtan Dilek Taşı, 19’uncu bölümüyle ekrana geldi. İzleyenleri geçmişe götüren ve o dönemde yaşanan siyasi olayları, savrulan hayatları anlatan diziden öne çıkanlar şu şekilde:

‘CANAN; EFKAN’IN ABLASI, CEMRE’NİN ANNESİ’

Dündar, kızı Canan’ın hakkındaki gerçekleri Fatma’ya anlattı. Dündar ‘Canan, Efkan’ın ablası’ diye söz başlarken, Fatma’da ‘Cemre’nin annesi’ diyerek devam etti. Canan oldu olası hoşlanmazdı benim karanlık yanımdan. Teyzesinin yanına taşındı. Gelme diyordu, senin babam olduğunu öğrenirlerse kimse konuşmaz benimle ve diyordu ki ben korkmuyorum, utanıyorum. Çok zoruma gidiyordu o zamanlar.” dedi. Fatma’ya Canan’ın başına gelenlerden ötürü Mustafa’yı suçladığını bundan ötürü onu öldüreceğini söyledi.

MUSTAFA, FİGEN’E HER ŞEYİ ANLATTI

Mustafa ile Figen araba oturup konuştular. Mustafa, Aziz Baran’la nasıl tanıştığını, Harun’un yanında neden işe başladığını, Canan ve Cemre’yle kurdukları hayatı, her şeyi Figen’e anlatarak içini döktü. Figen’de Mustafa’nın anlattıklarını olgunlukla karşıladı.

MACİDE, DÜNDAR’I ÖĞRENDİ

Rühçan oğlu Sinan’ın Harun’un öldüğü gün yaşanılanları görmesinden ötürü tedirgin olduğunu sürekli ona soru sorduğunu Dündar’a anlatıyordu ki, evdeki diğer telefondan Macide onları dinliyordu. Macide dinlediklerine dayanamayıp gidip Rühçan ile yüzleşti. İlk başta serzenişte bulunsada sonrada bu duyduklarının ikisi arasında sır olacağını, kimsenin öğrenmemesi gerektiğini belirtti.

‘BABA ANNEM BURADA’

Mustafa, Dündar’ın yanına geldi. Dündar’la görüşmek istediğini söylede Dündar pek oralı olmadı. O sırada evin içinden çıkan Cemre, Mustafa’nın yanına geldi. Cemre, “Baba annem burada, beni çok özlemiş baba.’ ifadelerini kullandı.

FİGEN, SEVDA’YA TOKAT ATTI

Figen ve Sevda kapının orada konuşmaya başladılar. Sevda, Figen’in çok üstüne gitti. Fatma yanlarına gelince de ‘Bende Figen’e bizimle yemeğe katılır mı, diye sordum. O da annesiyle yiyeceğini söyledi. Yani Asuman hanımla, patronuyla iş pişiren Fatma’yla değil” dedi. Bunun üzerine duyduklarına daha fazla dayanamayan Figen, Sevda’ya tokat attı.

RÜHÇAN YARDIM İSTEDİ

Sevda annesine Kenan’la evleneceklerini söylediğinde Rühçan bunu kabul etmeyeceğini belirtti. Sevda sadece önceden haberi olsun diye söylediğini ifade edince Rühçan, hemen Dündar’a ulaşmaya çalıştı. Dündar yerine yanında çalışanlardan birisi telefonu açınca Rühçan, Dündar’a “Kenan, Sevda’yı istemeye gelecek. Beni tehdit ediyor’ notunun iletilmesini istedi. Dündar, Rona’ların evine geldi,’Kenan Bey, bana eşlik eder misiniz? Lütfen desem’ diyerek Kenan’ı evden çıkarttı.

ARAS’TA DÜNDAR’I BİLİYOR

Rühçan sabah olduğunda Aras’a gece söylediklerini hatırlayıp hatırlamadığını sordu. Aras’ta hatırladığını söyledi. Rüçhan nasıl bu kadar umursamaz olduğunu sorunca da Aras, Gülhane Parkı’nda Dündar’la yürüşe çıktıkları vesaire bildiğini ifade etti. Bir işin neticelenmesini beklediğini, onun sonunda Rüçhan’a boşanma davası açacağını belirtti.

ARAS VE DÜNDAR ÖLDÜ

Kenan, Aras’a Dündar’ı vuracağını söyledi. Aras bunu öğrenince Kenan’a silah temin etti. Efkan ablasının halini gördü, babası Dündar’ı suçladı. Dündar kızının durumundan Mustafa’nın sorumlu olduğunu dile getirdi. Gece olunca Kenan ile Aras, Dündar’a oyun kurdu. Aras, Dündar’ı mezarlığa çağırarak yüzleşmek istedi. Dündar mezarlığa gelince Efkan karşına çıktı. Dündar’ın sözleri üzerine Efkan dayanamayarak bir kaç el ateş ederek Dündar’ı öldürdü. Kenan’ın aldığı mezar taşını Efkan, Aras’ın açmasını istedi. Mezar taşında Aras Rona yazınca Aras neye uğradığını şaşırdı. Kenan Aras’ı öldürdü. Efkan, Kenan’a burada kullanılan silahlardan birisiyle Mustafa’yı suçlayacaklarını ifade etti.

FİGEN, EBRU’NUN YARALARINI GÖRDÜ

Bir süredir Figen, Ebru’nun hal ve hareketlerinden şüpheleniyordu. Ebru giyinirken odaya giren Figen yara izlerini fark etti. Ebru’ya bunu kimin yaptığını sordu.

Dilek Taşı’nda Mustafa’ya komplo! Aras ve Dündar hayatını kaybetti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Magazinler | Magazin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!